Mähe baptistikoguduse lugu
Meie kogudusest ja ajaloost
Mähe Baptistikogudus kuulub Eesti Evangeelimi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liitu.
Kõrgeimaks juriidiliseks autoriteediks koguduse vaimuliku ja majandusliku elu korraldamise küsimustes on koguduse liikmete üldkoosolek, mis valib koguduse juhatuse ja vaimulikud töötajad. Koguduse praktilist juhtimist teostab pastor koos juhatusega. Me usume, et Püha Vaim annab igale koguduse liikmele vaimuandeid, millega ta on võimeline koguduse elus ja töös kaasa aitama.
Ajalugu
Mähe asum kujunes välja Mähe külast, mis omakorda sai alguse Mähe (Mehe) vabatalust. 1936. aastal kinkis tolleaegses Lepiku külas asunud Järve talu peremees Jaan Oja väikese liivakõrgendiku oma talu maast Betaania kogudusele uue palvemaja ehitamiseks. Ta andis ka suurima rahalise toetuse ning juhatas ehitustöid.
1939. aasta sügisel kauaoodatud palvemaja Mähel valmiski. Palvemajas avati ka pühapäevakool ning sellest majast sai ümbruskonna noorte seas populaarne kokkusaamiskoht.“ (http://maheselts.ee/sisu/ajalugu).
Pojengi tee 31 palvela valmis 1939. aastal ja avati 01.10.1939.
1940. aastal natsionaliseeriti kõik kultushooned, sh Mähe kirik.
1950. aastal võeti koguduselt palvela ära ja koguduseliikmed ühinesid Oleviste kogudusega.
2012. aastal tagastati Pojengi tee 31 palvela Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Liidule. 24.09.2013. aasta kinnistamisavalduse alusel on Pojengi tee 31, Tallinn kinnistu 1237 m2 omanik Eesti EKB Koguduste Liit (80196158).
11.12.2015 allkirjastati Eesti EKB Koguduste Liidu ja Tallinna Mähe Baptistikoguduse vahel hoonestusõiguse seadmise leping 99 aastaks, mille järgi Tallinna Mähe Baptistikogudus on kohustatud taastama ehitise pühakojana ning tagama ehitise ja selle päraldiste säilivuse ja ehitustehnilise korrashoiu.
on seatud kõigile uuestisündinud ja usus ristitud koguduse liikmetele, kelle vahekord Jumala ja kaasinimestega on korras. Püha õhtusöömaaja laud on kogudusele kaetud iga kuu esimese pühapäeva hommikusel jumalateenistusel.
Jeesuse Kristuse eeskujul usaldades nad Jumala hoidvatesse kätesse.
eeldusel, et pruutpaar usub Jumalasse ja soovib elada kristlikku abielu.
kes vajavad isiklikku nõuannet või hingehoidu.
on palve ja tõotus pidada puhast südametunnistust. See on sümboolne vana elu mahamatmine ristimisvette, selleks et anda maad uuele elule Kristuses. Jeesuse korraldusel ja varakristliku koguduse eeskujul ristime me vee alla kastmisega – Isa, Poja ja Püha Vaimu nimesse.
Jeesuse Kristuse ja algkoguduse eeskujul tehes seda kas üldiselt koos kogudusega või isiklikult käte pealepanemise ja õliga võidmisega (Jk 5:13-16).
kõiki lahkunuid Jumala Sõna ja palvega sõltumatult nende usulisest kuuluvusest.
JUMALATEENISTUSED
pühapäeviti kell 11.00
PÜHAPÄEVAKOOL
toimub kooliaasta jooksul iga kuu 2. ja 4. pühapäeval kl 11.00
PIIBLI- JA PALVETUND
esmaspäeviti kell 18.00